Hledat v knihovně

Novinky

Všechny novinky RSS

od 26. 1. Sen, Gananath Pratyaksha-shariram : a textbook of human anatomy in Sanskrit
od 24. 1. Bhagwat, Maheshwar Mahanirvana-tantra : Purva Kandam
od 24. 1. Dass, H. C. et al. A prose English translation of Mahanirvana Tantram
od 24. 1. Pradyumnasūri Viśeṣāvaśyakasatkāḥ pāṭhyagāthāḥ śrīpradyumnasūriviracitaṃ vicārasāraprakaraṇaṃ ca : māṇikyasāgaraviracitacchāyāyuktam
od 24. 1. Vátsjájana, Mallanága, činný 1. století. Kámasútra Das Kamasutram des Vatsyayana : Liebe im Orient

Už jste četli...

Poznámky k našeptávači

Vyhledávání v našeptávači odpovídá vyhledávání službou UKAŽ, pokud se omezí na vyhledávání v názvech s uvozovkami a na fondy ústavní knihovny. Nad to je přidáno několik funkcí:

  • podpora částí slov — pokud UKAŽ nevrátí žádné výsledky, zkusí se ještě vyhledat záložní kopie katalogu, která umožňuje vyhledat libovolnou část z názvu nehledě na hranice slov (tedy např. kromě diplomacy můžete hledat i diplomac či iplomac)
  • podpora diakritiky — obsahuje-li zadaný dotaz diakritická znaménka, přidají se k výsledkům ještě další výsledky ze záložní kopie katalogu, které striktně odpovídají diakritikou (tedy na dotaz Heřman nedostanete zpět Herman)
  • rozpoznávání autorů — pokud zadáte příjmení některého z autorů v knihovně, dostanete publikace daného autora; pokud kromě toho uvedete ještě další slova, omezí se hledání v názvech na publikace tohoto autora

Má-li záznam více autorů či signatur, jsou k dispozici v tooltipu po najetí myši. Poznámka: Záložní kopie katalogu nemusí vždy obsahovat nejnovější tituly.

Tato stránka je také dostupná na samostatné adrese http://knihovna.ujca.cz/.

Další knihovny