Hledat v knihovně

Novinky

Všechny novinky RSS

od 22. 9. Sarre, Friedrich Die Kunst des alten Persien
od 22. 9. Waldschmidt, Ernst Gandhara, Kutscha, Turfan : eine Einführung in die frühmittelalterliche Kunst Zentralasiens
od 22. 9. Foucher, Alfred Rapport préliminaire sur l'interprétation des peintures et sculptures d'Ajanta
od 22. 9. Zimmer, Heinrich Robert Kunstform und Yoga im Indischen Kultbild
od 22. 9. Lüders, Heinrich Die Pranidhibilder im neunten Tempel von Bäzäklik

Už jste četli...

Poznámky k našeptávači

Vyhledávání v našeptávači odpovídá vyhledávání službou UKAŽ, pokud se omezí na vyhledávání v názvech s uvozovkami a na fondy ústavní knihovny. Nad to je přidáno několik funkcí:

  • podpora částí slov — pokud UKAŽ nevrátí žádné výsledky, zkusí se ještě vyhledat záložní kopie katalogu, která umožňuje vyhledat libovolnou část z názvu nehledě na hranice slov (tedy např. kromě diplomacy můžete hledat i diplomac či iplomac)
  • podpora diakritiky — obsahuje-li zadaný dotaz diakritická znaménka, přidají se k výsledkům ještě další výsledky ze záložní kopie katalogu, které striktně odpovídají diakritikou (tedy na dotaz Heřman nedostanete zpět Herman)
  • rozpoznávání autorů — pokud zadáte příjmení některého z autorů v knihovně, dostanete publikace daného autora; pokud kromě toho uvedete ještě další slova, omezí se hledání v názvech na publikace tohoto autora

Má-li záznam více autorů či signatur, jsou k dispozici v tooltipu po najetí myši. Poznámka: Záložní kopie katalogu nemusí vždy obsahovat nejnovější tituly.

Tato stránka je také dostupná na samostatné adrese http://knihovna.ujca.cz/.

Další knihovny